طراحی گرافیک چیست؟

طراحی گرافیک چیست؟

یکی دیگر از مشاغل اینترنتی که نیاز بازار تجارت الکترونیک می باشد، طراحی گرافیک است. هر کسی که با نرم افزار های گرافیکی کار می کند طراح گرافیک نمی باشد. برای این که شما به خود عنوان طراح گرافیک بدهید باید مواردی را بلد باشید زیرا این لقب، به یادگیری یک تکنولوژی کفایت نمی کند.

 به چه کسی طراح گرافیک می گویند؟

یادگیری چندین مهارت ....

کسی که به خود طراح گرافیک می گوید چندین مهارت با بهترین ابزار های دنیا یاد گرفته است. کار با نرم افزار های مانند فتوشاپ، ایلاستریتور و ..... از مهارت های یک گرافیک کار است. اما دقت کنید که کار کردن با این تکنولوژی ها کافی نیست. شما باید بتوانید با استفاده از مهارت خود، پروژه واقعی بزنید. باید توجه داشته باشید که بازار امروز، نیروی کاری را نیاز دارد که بتواند از چندین مهارتش استفاده کند. در این مقاله چند نمونه از پروژه های یک گرافیک کار را باهم بررسی میکنیم.


طراحی لوگو

اولین قدم برای برند سازی یک کسب و کار، لوگو آن کمپانی می باشد. طراحان گرافیک باید این قدر توانا باشند تا بتوانند برای هر شغلی لوگو بزنند. البته باید این را هم در نظر گرفت که طراحی لوگو، پروژه زمان بری است و باید با استفاده از نرم افزار ایلاستریتور آن را پیاده سازی کرد.

 

طراح گرافیک

طراحی پوستر

یکی دیگر از مهارت های یک طراح گرفیک این است که بتواند برای هر شغلی و در هر سایزی پوستر طراحی کند. این پوستر می تواند بنر تبلیغاتی یا پست اینستاگرام باشد. باید این نکته توجه کرد که با توجه به پروژه مورد نظر، ابزار آن انتخاب می شود.

طراحی کارت ویزیت

یکی از پل های اتباطی حضوری بین مشتری و فروشنده، کارت ویزیت است که باید برای زیبا سازی آن، زمان بسیاری گذاشت. همان طور که می دانید اطلاعات مهمی مانند نام مجموعه، شماره تماس، آدرس حضوری، وبسایت و .... در آن قرار میگیرد. از این رو، طراح باید خلاقیت خود را به کار گیرد و بتواند همه این موارد را در جای مناسب خود جاگذاری کند.

 

طراحی گرافیک

ادیت ویدئو

همان طور که در بالاتر اشاره کردیم، هرچه مهارت شما بیشتر باشد، درآمد شماهم بیشتر می شود. ادیت ویدئو کار یک طراح گرفیک نیست اما بد نیست که در این زمینه هم حرفی برای گفتن داشته باشد. البته باید به این مورد اشاره کرد که یادگیری این مهارت کمی زمان بیشتری نسبت به بقیه موارد دارد. دلیل آن هم یادگیری کار با نرم افزار پریمیر است.