نکات مهم در سفارش وبسایت

نکات مهم در سفارش وبسایت

داشتن وب سایت برای کسب و کار ها امروزه یک نیاز اساسی می باشد. از همین رو باید به نکاتی مهم برای سفارش سایت توجه کرد تا با یک هزینه درست ، بهترین بهره برداری از آن شود. شما با دانستن این نکات ، می توانید همگام با طراح سایت خود پیش رفته و در جزییات پروژه خود مشارکت داشته باشید. در این مقاله با هم 5 تا از مهم ترین نکات طراحی سایت رو بررسی میکنیم.

5 نکته مهم قبل از سفارش سایت

1- پشتیبانی فنی

پشتیبانی فنی سایت آنلاین شده یکی از مهم ترین نکات طراحی سایت می باشد که باید قبل از عقد قرار داد ، با شرکت مربوطه صحبت شود و نتیجه آن در قرار داد قید شود. حالا چرا این مورد این قدر اهمیت دارد؟ زیرا ممکن است برای سایت شما اتفاقاتی رخ دهد که رفع آن مشکلات در توان شما نباشد. مثلا ممکن است مهلت هاست سایت شما تمام شده یا شرکت ارائه دهنده هاست دیگر خدماتی به مشتریان خود ندهد. یا مثلا اختلالی در سرور سایت شما به وجود آمده که نیازمند بررسی و برنامه نویسی می باشد. در این موارد باید شرکتی که سایت شما را  برنامه نویسی یا طراحی کرده پاسخ گو باشد.

2-  اطلاعات سایت

هاست و دامنه شما دو مورد از مهم ترین اطلاعاتی هستند که باید در اختیار شما باشد.
اول دامنه رو بررسی کنیم. دامنه همان آدرسی است که سایت شما روی آن بارگذاری می شود. مثلا سایت دیجی کالا با دامنه www.digikala.com لود می شود. دامنه سایت شما باید به نام شخص سفارش دهنده باشد تا هیچ  گونه سو استفاده ای از سمت شرکت ارائه دهنده خدمات شکل نگیرد.
هاست چیست؟ زمانی که سایت شما آنلاین می شود ، باید بر روی یک فضایی قرار بگیرد که دارای منابعی سیستمی مانند رم ، میزان فضا NVMe ، ترافیک ماهانه و ..... باشد. هاست وب سایت شما نیز همانند دامنه باید به نام خودتان باشد تا از هزینه ای که برای هاست خود می کنید با خبر باشید. همچنین می توانید به پنل کاربری شرکت ارائه دهنده خدمات هاست نیز دسترسی داشته باشید.

3- کدنویسی اختصاصی

اگر بخواهیم بین این 5 مورد مهم ترین را انتخاب کنیم ، کدنویسی اختصاصی است. قبل از سفارش پروژه حتما به مسئول طراحی سایت اعلام کنید که سایتی برایتان طراحی کنند که کدنویسی شده باشد. بعضی از طراحان با استفاده از ابزار هایی مانند وردپرس ، جوملا و .... برای طراحی وبسایت مشتری استفاده می کنند. این ابزار ها سیستم های آماده ای هستند که از قبل صفحات آن تعیین شده و با توجه به نیاز شما ساخته نشده است و فقط از یک سری قابلیت های معمولی که برای همه وبسایت ها مورد نیاز است پشتیبانی میکند. با کدنویسی اختصاصی ،  نیاز سایت شما شناخته شده و بر اساس همان نیاز سیستم مدیریت وبسایت پیاده سازی می شود. همچنین شما با داشتن سایت کدنویسی شده ، پنل ادمین اختصاصی برای خود تهییه می کنید. با داشتن پنل ادمین اختصاصی حتی خود شما هم میتوانید وبسایتتان را مدیریت کنید.

 

نکات مهم طراحی سایت

4- ریسپانسیو

ریسپانسیو یا واکنش گرا بودن سایت چیست؟ 
بر اساس آمار اعلام شده توسط گوگل در سال 2021 ، 60 درصد از کاربران با گوشی در گوگل جستجو می کنند و فقط 40 درصد آن ها با کامپیوتر سرچ می کنند. برای همین سایت شما باید طوری طراحی شده باشد تا در همه سیستم عامل ها مانند گوشی ، تبلت و کامپیوتر به درستی لود شود. طراحی آن باید به قدری حرفه ای باشد تا کاربر همان راحتی را که در کامپیوتر دارد ، در موبایل خود نیز داشته باشد. این مورد تاثیر بسیار زیادی برای سئو سایت شما دارد. توجه داشته باشید که قبل از عقد قرار داد این مورد را بیان کرده باشید.

5- عقد قرار داد

آخرین مرحله قبل از واریز مبلغ توافق شده ، عقد قرار داد می باشد. به یاد داشته باشید که تمام مواردی را که الان باهم بررسی کردیم ، در قرار داد قید شده باشد تا شما از مشکلاتی که ممکن است به وجود بیاید جلو گیری کنید. همچنین طراحی سایت خزر با افتخار آمادگی خود را برای طراحی وبسایت اعلام میکند. در صورت تمایل می توانید تعرفه ها و خدمات طراحی سایت ما را مشاهده کنید.